Mühendislik danışmanlığı firmaları nasıl işler yapıyor?

Özel makina, sistem ve cihaz üretimi

Firmaya özel makinenin tasarımı, analizi, projelendirilmesi ve imalatı.
O İthal edilmesi planlanan makinelerin, ArGe çalışmasıyla, alıcıya uygun özelliklerde eklenerek, yurtiçi imkanlar ile yeniden tasarımı, analizi, projelendirilmesi ve imalatı.
O Kısmen veya tamamen projelendirilmiş bir makine ve mekanizmanın projesinin geliştirilmesi ve imalatı.
O Mevcut bir ürünün / makinenin, Tersine Mühendislik çalışmaları ile projelendirilmesi ve imalatı.
O Üretim yapan mevcut makine veya tesisin iyileştirilmesi, metod mühendisliği hizmeti.
O Prototip, alıcıya özel mekanizmalar ve endüstriyel ürünlerin tasarımı ve imalatı.


Mühendislik gün geçtikçe daha da gelişen ve değişen dinamiklere sahiptir. Bizim amacımızsa son teknikleri dikkatle takip ederek hizmet verdiğimiz işletmeleri daha verimli ve daha kazançlı hale getirmektir. Probleme yönelik veya genel süreç analizleri ile çalışmaya başlayarak satıştan sevkiyata kadar tüm süreçlerinizde geliştirme ve süreç tasarımı hizmetlerimizle firmamıza bilgi ve malzeme akışını optimize ediyoruz.


Yeni bir ürün veya hizmet oluşturun.

Firmaların, gelecekteki ürün ve hizmet boru hattını inşa etmek için dışarıdan yardım ve ilham almak istedikleri zamanlar vardır. Bu, aşağıdakiler arasında değişen sayısız nedenden dolayı olabilir:
 
  1. Mevcut ürün veya hizmet portföyü durağandır ve önümüzdeki yıllarda azalmaya başlayabilir.
  2. İçinde bulunduğumuz teknoloji alanı hızla değişiyor ve biz eğrinin önünde olmak istiyoruz.
  3. Yeni bir tüketici segmentine hizmet edebilmek istiyoruz ama nasıl yapacağımızı bilmiyoruz.

Ürünlerimiz

Otomatik Hacim Ve Ağırlık Ölçme Cihazı

TÜBİTAK destekli ARGE projeleri kapsamında tamamıyla tasarım ve imalatı MAKSES MÜHENDİSLİK tarafından gerçekleştirilmiştir.
 
Otomatik hacim ve ağırlık ölçme cihazı, sektördeki gereksinimleri tespit çalışmaları sırasında ortaya çıkan ilkel temelli manuel hacim ölçme proseslerine alternatif olarak tasarlanmıştır. Bu ilkel prosesler en basit mantığıyla kolinin 3 boyutundaki kenar uzunluklarının metre ile ölçülerek hesaplanmasına dayanır. Daha sonra kolinin ağırlığı tartılarak kargo firmasının belirlemiş olduğu tarifedeki katsayı ile çarpılır ve böylece koliyi kargolayacak kişinin ödeyeceği tutar belirlenmiş olur. Bu sistemde hata payı oldukça yüksek olmakla beraber kas gücü kullanımı ve zaman kaybı da diğer dezavantajlar arasındadır. Bizim cihazımızda ise hesaplamalar net ve şüphesizdir. Koli cihaza konulduğundan itibaren saniyeler içerisinde hacim ve ağırlık değerleri için en doğru sonucu verir. Aynı zamanda bizim cihazımız müşteri memnuniyeti açısından müşterisine şeffaf bilgi verecek şekilde tasarlanmıştır. Net sonucu müşterinin de görmesine olanak sağlar.
 
 
GENEL ÖZELLİKLER
 
Hacim Ölçer bir kolinin boyutlarını (En x Boy x Yükseklik) ve ağırlığını otomatik olarak ölçen, kargo firmaları için özel olarak geliştirilmiş bir ölçüm cihazdır.
O Ar-Ge çalışmaları %100 Türk mühendisleri ve akademisyenleri tarafından gerçekleştirilmiştir.
O Asimetrik kolileri ve çuval kargoların hacim hesaplarını istif hacmini temel alarak yapar.
O Hacim Ölçer Cihazında kullanılan elektronik devre tasarımları ve yazılımlar tamamen yerli üretimdir.
O Boyutlandırma işlemini yapmak için kızıl ötesi görüntü işleme teknolojisi kullanılmıştır.
O üm sistem soketli ve modüler şekilde tasarlanmıştır.
O Kolinin tartım ve boyutlandırma işlemini hızlı ve mükemmel hassasiyetle yapar.
O Otomatik ölçüm yapıldığı için elle yapılan ölçümden kaynaklanan hataları sıfıra indirir.
O Modüler bir yapıya sahip olup kolay kurulum ve kalibrasyona uygundur.
O 12V DC besleme gerilim ile çalıştığından dolayı mobil olarak araç içinde de kullanılabilir.
O Barkod yazıcı veya masaüstü bilgisayarlarla bağlantı imkânı.
 

 

DÖKÜMANLAR  

Rocket MAK Koşucu

Direnç için birçok farklı seçenek var: lastik bantlar, kızaklar, paraşütler. Bununla birlikte, ROCKETMAK RUNNER bir sporcunun serbest koşarken hissettiği doğal direnci taklit eden tek tek dir. Direnç doğrusaldır ve tehlikeli bir geri çekilme olmaksızın tamamen pürüzsüzdür. Bu, Power Runner’ı bir sporcuyu maksimum potansiyele çıkarmak için ideal bir araç haline getirir. Hız istediğinizde, ikamesi yoktur!


Özellikler şunları içerir:

44 lb volan
O Sabitlemek için kamp çivileri olan çim, atletizm çimi veya kaldırım boyunca büyük, düz olmayan tekerleklerle kolayca taşınır.
O Dayanıklı güçlü kaplama
O Kullanım sırasında zeminde stabilite sağlamak için dengelenmiştir
O Gerektiğinde ekstra denge ağırlığı eklemek için ek Olimpik plaka yükleme direği
O Dış mekan kullanımı için hava koşullarına dayanıklı bileşenler
O 45 m uzunluğunda koşu kablosu
O Karoseri Kayışı (FHN1) teslimat kapsamına dahildir
O Küçük, hafif ve taşınabilir tasarım: YALNIZCA BİRİM ÖLÇÜLERİ 979 (U) x 710 (G) x 1002 (Y) mm
 
1. 80x80x80 cm koli opsiyoneldir.
2. 2 wifi haberleşme opsiyoneldir.
 

ROCKETMAK Benzersiz Özellikler

O Çift Çekme Noktası: Çeviklik kemerleri ve daha uzun sporcular için standart alt makara ve daha yüksek hızlı bağlantı noktası
O Kademesiz Ayarlanabilir Direnç: Hafif hızlanma egzersizinden ağır itme/çekmeye kadar istediğiniz egzersiz yoğunluğunu ayarlamak için düğmeyi çevirmeniz yeterlidir
O Taşınabilir: Büyük, düz olmayan tekerleklerle kolayca taşınır
O Otomatik Geri Çekme: Egzersiz tamamlandığında, ünite kayışı GÜVENLİ bir şekilde geri çeker - tehlikeli bir geri çekme olmaz
O Herhangi Bir Yüzey, İç Mekan veya Dış Mekan: Lastik, bozulmayan ayaklar, Power Runner’ın herhangi bir yüzeyde güvenle kullanılabileceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda yüksek dirençli çekişlerde hareket etmesini de engeller.
O Dijital Direnç Ekranı: 1-30 arası seviyelere sahip dijital okuma, antrenmanların günden güne ve sporcudan sporcuya tutarlı olmasını sağlar.

 

DÖKÜMANLAR  

Lamine Cam Üretim Hattı

Lamine cam üretim hattı, cam ebadı seçimine göre PVB film ara katmanı ile şeffaf lamine cam veya low-E lamine cam üretmek için tasarlanmıştır.

 

Lamine Cam Kesim Hattı

Lamine cam kesim hattı, lamine cam plaklarının istenilen ölçüde kesilmesi için kullanılır. Yumuşak kaplamalı (Low-E) camların maksimum hız ve kalitede sıyırabilmesi için Low-E cam sıyırma sistemi (opsiyonel) entegre edilebilmektedir.

Malta da , yer sorunundan kaynaklı, Gündüz pool bar, gece discotek olarak kullanılmak istenen tesiste, 18metre genişliğinde 40 metre uzunluğunda havuzun üzerinde otomatik olarak hareket ederek, gece üzerinde dans edilmesini gündüz ise kenarlara çekilerek üzerinde guneslenilmesini sağlayan sistem tüm statik hesapları ve görsel animasyonları ile projelendirilerek çözüm üretilmiştir.

Malta da, bir su kanalı geçişinde, altından yelkenli teknelerin gecebilmesini sağlamak amacı ile 6 metre yüksekliğinde 4 metre genişliğinde mekanik ve elektrik tesisat geçiş köprüsü tüm statik hesapları ile projelendirilerek çözüm üretilmiştir.
 
DÖKÜMANLAR  

Hareketli Havuz Kapama Platformları

DECK HAVUZ KAPATMA

DECK estetik, zevk ve güvenliği birleştiren mükemmel bir çözümdür. Havuz kullanılmadığızamanlarda fazladan teras alanı kazanmanın zevki, deck dizayn estetiği ve havuzun dış ortam şartlarından tamamen izole edilmesinin güvenliği.

GÜVENLİK

Deck havuz güvenliği ve kapanması amacıyla üretilmiş bir üründür.

KORUMA

Yüzey alanı tamamen kapatılarak, dış ortam kaynaklı kirlenmeyi önler.

KONFOR

Bahçe Alanı Küçük Havuzlar İçin Yer kaybı yok, %100 bahçe kullanım alanı sunar.

DİZAYN

Deck havuz çevresi ile mükemmel bir uyum yakalayıp, göze hitap eden bir dizayna sahiptir.

DÖKÜMANLAR  

Gaz İnfrared Otomatik Elektrosatik Toz Boya Hattı

Gaz İnfrared sistemlerin konvansiyonel sistemlere göre avantajları:


Yakıt tüketimi olarak; komple infrared fırınlar konvansiyonel fırınlara göre % 30 daha düşük yakıt tüketir.
Modüler konstrüksiyon tasarım sayesinde taşıma kolaylığı, hızlı üretim ve montaj süreleri ve modül ekleme-çıkarma gibi avantajları vardır.
Yerleşim yeri boyutları; komple infrared fırınlar, konvansiyonel fırınlara göre 1/3 oranında yere yerleşir ve tesisin toplam konveyör hattı kısalır. 200 °C
Fırın sabahları çalıştırırken; infrared fırınlar 15 dakika içerisinde,konvansiyonel fırınlar ise (yaklaşık) 45 dakikada devreye girerler. Her iş günü ½ saat üretim artmaktadır.
Çevreye verilen atık gazlar; infrared sistemler çalışma sırasında çevreye zararlı gazlar vermezler, konvansiyonel fırınlarda brülör yakma işlemi yaparken (CO, SO,SO2, vb.) atık gazlar çevreye verilir.

DÖKÜMANLAR  

Her biri alanında uzman olan, uzmanlığını ve tecrübesini yaptığı işlere daima yansıtan enerjik bir ekibe sahibiz