Neden Fiber Optik Teknolojiler?

Hangi Alanlarda Kullanılır? Fotech’in fiber alanında birçok büyük müşterisinde farklı referansları bulunmakta. Fiberin kullanıldığı, referanslarımızın bulunduğu kurumlar, telekom operatörlerinden, büyük zincir otellere, yurtiçi ve yurtdışı havaalanlarından, Marmaray veya Avrasya Tüneli gibi ulaşım sistemlerine kadar yayılmış durumda. Özellikle veri merkezi alanında fiber kullanımı kaçınılmaz. Referanslarımız arasında bulunan Mersin ve Bilkent Şehir Hastaneleri veri merkezlerinde sıfırdan anahtar teslim olarak teslim ettiğimiz veri merkezlerinde fiber optik teknolojilere dair uçtan uca çözümler sunduk. Bu çözümleri biraz daha yakından inceleyelim.

Veri merkezlerinde fiber optik teknolojiler özelinde uyguladığımız başlıca çözümler arasında fiber optik omurga, yapısal fiber optik kablolama sistemleri, fiber optik kablo kanalları, fiber optik sonlandırma, fiber optik aynalama, fiber optik ek hizmetleri, FTTD (“Fiber to the Desk”) uygulamaları gibi çözümler yer alıyor.

Veri merkezi dışında da fiber kullanımı oldukça geniş. Özellikle telekom operatörleri için Servis Kalitesi (Service Assurance) çözümümüzle fiber ağ altyapılarını gözlemlemek, çalışırlığını değerlendirmek ve daha verimli çalışmasını sağlamak isteyen operatörlere Fiber Ağ İzleme ve Yönetimi, Carrier Wi-Fi İzleme ve Yönetimi, VoLTE QoE (Quality of Experience) Çözümleri, Ağ ve Servis Topolojisi gibi özelleştirilmiş hizmetler de sunmaktayız.

Diğer Haberler